Darłowo

Latarnia morska w Darłowie-Latarnia jest usytuowana przy ujściu rzeki Wieprzy przy wejściu do portu w Darłówku Wschodnim. Architekturę Darłowa tworzy przepiękny, barokowy ratusz, którego budynek pełni obecnie funkcję siedziby władz miasta. Na terenie Darłowa miejsce mają pewne, powtarzające się cyklicznie imprezy, które poświęcone są konkretnym, sprecyzowanym tematykom. Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych w Darłówku. Wybierz noclegi w Darłowie z pewnością będziesz zadowolony. Miejscowość ta uznana jest za wędkarską, morską stolicę Polski, ze względu na pobliskie łowiska bogate w ryby, zwłaszcza uznawanego za króla Bałtyku – dorsza. Miejsce idealne dla jachtowych globtroterów.

Przy wschodnim nabrzeżu żeglarze znajdą bezpieczne schronienie i nowoczesną, gościnną marinę posiadającą 70 miejsc postojowych. Miejscem na dobrą zabawę, udany letni wyczoczynek, dla osób w każdym wieku jest oczywiście Darłowo noclegi. Miasteczko cieszy się uznaniem wśród turystów i wczasowiczów. Darłowo domki czy pensjonaty czy kwatery prywatne są oblegane przez turystów w sezonie letnim. Ponad 5 km szerokich plaż o miękkim, delikatnym i czystym piasku są miejscem idealnym do wypoczywania nie tylko latem, ale każdego dnia roku. Należy równiez wspomnieć, iż poza sezonem letnim także warto odwiedzić tą miejscowość. Do imprez cyklicznych można zaliczyć : dni Darłowa organizowane w maju, Festiwal FlyBoard w Darłowie (maj), Międzynarodowy Festiwal Organowy w Darłowie organizowany w lipcu. Ma odpowiednie stężenie jodu w powietrzu co sprzyja naszemu zdrowiu. Także jeśli planujecie majowy weekend tp tylko w Darłowie. Baza noclegowa jest świetnie rozwinięta więc każdy znajdzie coś dla siebie. Zabudowę tworzą również przepiękne kamienice i domy, które w znaczącym stopniu przyczyniają się do charakteru jakie posiada to miasto. Na polskim wybrzeżu znajduje się wiele miejsc noclegowych, a właściciele zawsze starają się aby świadczone przez nich usługi były na wysokim poziomie, zależy też im żeby turyści wracali i ponowni wybrali noclegi w Darłowie w ich wille Darłowo pensjonaty czy kwatery. W pobliżu znajdują się ścieżki rowerowe, z których chętnie korzystają rodziny, przemierzając i poznając okoliczne atrakcje. Warto wynająć domki Darłowo z zaprzyjaźnioną Grupą przyjaciół. To doskonałe rozwiązanie także dla rodzin, domki są zabudowane odpowiednio wyposażone w atrakcje dla najłodszych.

Na terenie Darłowa miejsce mają pewne, powtarzające się cyklicznie imprezy, które poświęcone są konkretnym, sprecyzowanym tematykom. Miejsce idealne dla jachtowych globtroterów. W centrum miasta na Placu Kościuszki usytuowany jest Pomnik Rybaka, w tle którego turyści chętnie wykonują sobie pamiątkowe zdjęcia. Wędkarzy spotkamy również wzdłuż bulwaru portowego nad rzeką Wieprzą, przepływającą przez Darłowo i Darłówko w tzw. główkach falochronowych, jak również na samej plaży, uprawiających tzw. Surfcasting, czyli połowy z brzegu.