Duszniki Zdrój

Duszniki Zdrój to popularna i coraz chętniej odwiedzana przez turystów miejscowość na Donym Śląsku. Jest położona w dolinie Bystrzycy Dusznickiej w Górach Stołowych.

Duszniki-Zdrój są położona jest w okolicy takich uzdrowisk jak Kudowa-Zdrój i Polanica-Zdrój. Można podziwiać tu wiele zabytków takich jak ruiny zamku Homole, Dworek Chopina czy zabytkowy kościół.

. Park położony jest malowniczo w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Największym bogactwem Dusznik są źródła leczniczych wód mineralnych. Miasteczko posiada świetnie rozwiniętą bazę noclegową. Duszniki Zdrój noclegi goszczą z oddaniem i ogromnym sercem każdego turystę. Noclegi Duszniki Zdrój to atrakcyjna miejscowość turystyczna, usytuowana na terenie Ziemi Kłodzkiej. Park położony jest malowniczo w dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Duszniki to doskonałe miejsce wypoczynku i regeneracji sił. Znajdą tu coś dla siebie zarówno ci, którzy szukają ciszy i spokoju jak i wytrawni turyści. Piękne górskie szlaki ciekawie będzie widać malowniczą jesienią lub budzącą się do życia wiosną.

W miejscowości organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, w którym biorą udział utalentowani muzycy i wybitne osobistości ze świata muzyki.

Park Narodowy Gór Stołowych i rezerwat przyrody Torfowisko pod Zieleńcem. W sezonie zimowym czynny jest ośrodek narciarski Zieleniec Ski Arena.