Koncert „Kolędy Antoniny Krzysztoń”

2 lutego 2019 godz. 16:00 Centrum Formacyjno-Szkoleniowe Księżówka, Przewodników Tatrzańskich, Zakopane.

Koncert w ramach X Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. 
“Moim powołaniem, jest śpiewanie dla wszystkich. Bez podziałów” Antonina Krzysztoń polska pieśniarka, kompozytorka, autorka tekstów. Pierwsze kasety magnetofonowe wydawała w drugim obiegu, w wydawnictwach podziemnych: CDN, Nowa, Solidarność Wielkopolska. W 1983 r. wygrała Krakowski Studencki Festiwal oraz zdobyła główną nagrodę FAMA. 

Antonina występowała i występuje na najważniejszych festiwalach, koncertach związanych z szeroko pojętą piosenką poetycką i religijną. W swojej twórczości stara się szukać tego, co nas łączy i nie ocenia, zaprasza do rozważań, do zadumy i dialogu. Inspiruje się wieloma gatunkami muzyki. To wszystko składa się, na jej niepowtarzalne interpretacje. Wydała 18 płyt autorskich. Antonina Krzysztoń jest laureatką nagród: 1995 r. – Mateusz – muzyczna nagroda Programu 3 Polskiego Radia za płytę „Takie moje wędrowanie” 2003 r. – Nagroda im. Włodzimierza Pietrzaka 2006 r. – Order Odrodzenia Polski od Prezydenta Lecha Kaczyńskiego 2016 r. – laureatka medalu „Per Artem ad Deum” przyznawaną przez Papieską Radę Kultury za „muzykę przepełnioną miłością do Boga oraz pokorę tworzenia niepowtarzalnych fraz życia”. Antonina otrzymała tę nagrodę ex aequo z estońskim kompozytorem Arvo Partem.


Noclegi Zakopane tanio wiele miejsc noclegowych oraz wiele atrakcji to trasy turystyczne, narciarskie, szlaki spacerowe, zabytki to niewątpliwie atuty Zakopanego. W internecje można znaleźć oferty noclegowe o różnym standardzie i cenie.