Noclegi w Gdańsku

Gdańsk jest jedną z najpopularniejszych miejscowości letniskowychnad morzem. Położony nad Zatoką Gdańską jest doskonałą bazą wypadową na Pomorze i do pobliskich miejscowości.

Choć ma ponad tysiąc lat, zachwyca nowoczesnością. Z  widokiem na Bałtyk, port, Motławę, lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Z półwyspem Westerplatte. Największe miasto w północnej Polsce i jedyne takie na świecie.

Gdańsk noclegi położony nad Zatoką Gdańską, z dostępem do licznych plaż,, otoczony malowniczymi lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zachwyca nie tylko krajobrazem, ale również historią. To tutaj od Złotej Bramy do Bramy Zielonej . To tutaj, na Długim Targu, znajduje się niezwykle majestatyczny Dwór Artusa i fontanna Neptuna – symbole Gdańska.

Tych symboli jest więcej. Należy do nich również znajdujący się na Długim Pobrzeżu Żuraw, największy i najstarszy z zachowanych dźwigów portowych średniowiecznej Europy.

To z Gdańska pochodził wybitny astronom Jan Heweliusz, znakomity wynalazca Daniel Gabriel Fahrenheit czy filozof Artur Schopenhauer. To tutaj na terenie Stoczni Gdańskiej w 1980 roku robotnicy zarządzili strajk, który rozpoczął powolną, ale skuteczną falę zmian w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Gdańsk jest chętnie odwiedzany także przez kupców. Przybywają do miasta na targi bursztynu Ameriff, które odbywają się każdego roku. W mieście znajduje się także Muzeum Bursztynu, w którym można poznać jego historię i zastosowanie.