Wisła wspaniałe miejce na urlop

Wisła to jedna z najbardziej znanych miejscowości turystycznych Beskidu Śląskiego. Położona w pięknym otoczeniu górskim miasteczko od zachodniej strony widok na pasmo Wielkiej Czantorii i Stożka, a od strony wschodniej na pasmo Baraniej Góry.

Wisła położona w Beskidzie Śląskim, na terenie „Śląska Cieszyńskiego„. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę.

Centrum Wisły położone jest średnio na wysokości 430 m.n.p. Otaczające je grzbietowiska przewyższają doliny o 300 do 600m.

Najwyższe wzniesienia:
Barania Góra (1220 m.n.p.m

Stożek (978mnpm).

Noclegi w Wiśle stanowią doskonałą propozycję dla turystyki pieszej. Znajduje się tu wiele szlaków turystycznych. Trasy te w dużej mierze biegną grzbietami górskimi, zapewniając wędrowcom piekne widoki. Gęsta sieć szlaków turystycznych umożliwia planowanie licznych wycieczek pieszych i rowerowych. W sezonie zimowym miasteczko staje się miejscem dla narciarzy i snowboardzistów. W okolicy znajduje się ponad 20 wyciągów narciarskich. W Wiśle znajduje się trzy skocznie narciarskie jest prawdziwym rajem dla miłośników sportów zimowych.


Noclegi Wisła posiada bogate zaplecze wypoczynkowo sportowo – rekreacyjne. Turyści i wczasowicze korzystać mogą między innymi z basenów kąpielowych , kortów tenisowych, boisk sportowych, siłowni, , wypożyczalni sprzętu sportowego